LATMOS`U MİLLİ PARK YAPARAK KORUYALIM

12.06.2019 13:02 LATMOS`U MİLLİ PARK YAPARAK KORUYALIM Doğaseverlerin Aydın`da uğrak noktalarından birisi olan ve 8 bin yıllık tarihiyle Beşparmak Dağları`nın neredeyse tamamını kaplayan bir coğrafyaya yayılan Latmos için Aydın Büyükşehir Belediyesi tanıtım atağı başlattı.

Latmos`un eşsiz doğasının ve tarihinin korunması gerektiğini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Bu coğrafya insanlık tarihinin en önemli tarihsel miraslarından bir tanesi. Dünya üzerinde 8 bin yıllık tarihin her adımından izler taşıyan çok az yer var. Böylesine önemli olan Latmos`u hem yaşatıp geleceğe taşımak için hem de turizm potansiyeli olarak değerlendirmek için milli park ilan etmeliyiz" dedi.

Büyükşehir Belediyesinin Latmos`taki ziyaretçi merkezinde ziyaretçilere bölgeyle ilgili her türlü bilgi verilirken, bölgeye gelen doğaseverler kamp kurup doğa yürüyüşü yapıyor ve 8 bin yıllık tarihin izlerini görebiliyor.

Serçin`de Bisiklet Yuru

Bafa Gölü kıyısındaki Serçin de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından tanıtımı yapılmaya başlandıktan sonra ziyaretçi sayısı oldukça artan Serçin`de isteyen ziyaretçilere Büyükşehir Belediyesi`nin Serçin Ekoturizm Merkezi`nden ücretsiz bisiklet sağlanıyor.

Ziyaretçiler Latmos ve Serçin ile ilgili ayrıntılı bilgileri Aydın Büyükşehir Belediyesi`nin bir çalışması olan www.aydincagiriyor.com internet sitesinden edinebilir.


Etiketler: aydın - latmos - serçin - bafa gölü - turizm - haber - haberler -

Diğer TURİZM ORGANİZASYON haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 101

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.