KENT KARDEŞLİĞİNDEN DÜNYA KARDEŞLİĞİNE

12.06.2019 13:23 KENT KARDEŞLİĞİNDEN DÜNYA KARDEŞLİĞİNE Sarıyer Belediyesi uzun bir süredir ikili ilişkilerini sürdürdüğü kardeş kent Aachen ile Sevgi ve Barış Teknesi’nde bir araya geldi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkileri geliştirmek için kardeş belediye Aachen’dan ülkemize gelen yetkilileri Sevgi Barış Teknesi’nde ağırladı. Yenilikçi işbirliklerini genişletmek için bir araya gelen iki kardeş kente, Köln’den gelen misafirler de eşlik etti. Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı geceye; Alman Büyükelçisi Martin Erdmann, Köln-İstanbul Kardeş Kent İlişkilerini Destekleme Dernek Başkanı Walter Kluth, Friedrich-Ebert Vakfı Türkiye Başkanı Felix Schmidt, Heinrich Böll Vakfı Türkiye Başkanı Kristian Brakel, Konrad Adenauer Vakfı Başkanı Dr. Walter Glos, CHP İstanbul Milletvekilleri Fethi Açıkel ve Gökan Zeybek, CHP  Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç katıldı.

SARIYER AACHEN KARDEŞLİĞİNİN BAŞLADIĞI YER

Gecede konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, şunları söyledi: “Bugün yerel yönetimlerin öneminden bahsettik. Çünkü yaşam sokakta, yani yerel yönetimlerle. Eğer Türkiye’de yerel yönetimler Almanya’daki kadar gelişmiş olsaydı aramızda esen soğuk rüzgarlar olmamış olacaktı. Herkes Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne beklerken maalesef Türkiye’deki yerel yönetimler Avrupalılar tarafından unutuldu. Avrupa’ya çok yakınız, karşımızda da Asya var. Aachen ve Sarıyer kardeşliği de şu an üzerinde bulunduğumuz sularda gerçekleşti.”

Alman Büyükelçi Martin Erdmann ise Sarıyer’le ilgili duygularını dile getirirerek; “Ankara’da yaşıyorum. Ankara’nın en güzel yönü İstanbul’a gelen yol, bunun daha da iyi yönü ise Sarıyer’den Tarabya’ya gelen yol” dedi. Erdmann, "Sizin buraya gelmenizi çok önemsiyorum, aynı zamanda vakıf temsilciliklerimizin de burada olması bizim için çok önemli çünkü şu aralar iki ülke arasında zaman zaman gerginlikler oluşabiliyor. Bu ilişkileri kuvvetlendirerek gerginliklerin üstesinden gelebiliriz" diye konuştu.


Etiketler: istanbul - sarıyer belediyesi - Aachen - barış teknesi - turizm - haber - güncel - gündem - haberler

Diğer TURİZM ORGANİZASYON haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 144

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.