ALANYA HEYETİ UKRAYNA PARLAMENTOSU’NA ALANYA’YI TANITTI

01.04.2016 09:46 ALANYA HEYETİ UKRAYNA PARLAMENTOSU’NA ALANYA’YI TANITTI Ukrayna’nın başkenti Kiev’de devam eden 22. Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (UITT) tanıtım çalışmalarını sürdüren

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel önderliğindeki Alanya Heyeti, Ukrayna Parlamentosunu ziyaret etti. Çok sayıda milletvekili, belediye başkanı ve turizm müdürlerinin katıldığı toplantıda Alanya’nın tanıtımı yapıldı.

60 ülkeden 700’den fazla şirketin katıldığı 22. Ukrayna Turizm Fuarı’nın ikinci gününde Alanya’yı  temsil eden Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen tanıtım çalışmalarını sürdürdü. Alanya tanıtımı özel tasarlanmış ALTAV standı ve Türkiye standı içinde yapılıyor.

THY UKRAYNA 7. BÖLGESİNE İLK UÇUŞUNU YAPTI

ALTAV Başkanı ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  fuarla ilgili yaptığı açıklamada, “THY, Ukrayna’nın 7. bölgesine ilk uçuşunu dün yaptı ve bu olumlu gelişme bizleri memnun etti. Ülkemiz ve Alanya için çok güzel bir gelişme” dedi.

UKRAYNA PARLAMENTOSU ZİYARET EDİLDİ

Fuardaki tanıtım çalışmaları kapsamında Alanya heyeti ile Kemer heyeti Ukrayna Parlamentosunu ziyaret etti. Çok sayıda milletvekili, belediye başkanı ve turizm müdürlerinin katıldığı toplantıda karşılıklı görüş alış-verişinde bulunuldu.

Ukrayna Parlamentosuna yapılan ziyaretle ilgili bilgi veren Başkan Yücel, “Fuarın ilk gününde Alanya ve Kemer heyeti Ukrayna Parlamentosuna ziyaret ettik. Ziyarette Ukrayna ile Türkiye yerel yönetimlerinde turizm politikalarını konuştuk.” dedi. Alanya ve Kemer`in video sunumunun yapıldığı temaslar sırasında güvenli şehir vurgusu yapıldı.

İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ

Temaslar sırasında Ukrayna heyetinin Türkiye’nin turizm tecrübelerinden yararlanma istediğini dile getirdiğini hatırlatan Başkan Yücel, “Alanya’nın bu alandaki başarılarını örnek almak isteyen Ukrayna temsilcilerine işbirliğine açık olduğumuzu ifade ettik.” dedi.

Tanıtım çalışmaları ve beklentiler konusunda açıklamalarda bulunan ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise; 2015 yılında Ukrayna`dan gelen 700 bin yolcudan 350 bin kişinin otel ile birlikte paket satın alarak Antalya`ya geldiğini bildirdi. ALTAV Başkan Yardımcısı Dahaoğlu,  şartların normal devam etmesi halinde Anex Tur`un 200 bin, Joinup`in 150 bin, Odeon, Tui, Pegas, Teztour ve Natalia Tur ile birlikte toplam 450 bin yolcunun hedeflediğini söyledi. Ukrayna Fuarında tur operatörleri Bakan Mahir Ünal`a 6 bin dolar yakıt desteğinin yıl boyunca sürdürülmesi talebini de ilettiler.


Etiketler: alanya - 22. ukrayna turizm fuarı - ukrayna parlamentosu - altav - kemer - thy

Diğer TURİZM ORGANİZASYON haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 638

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.