CARNIVAL CRUISE LINE TÜM 2020 SEFERLERİ İPTAL ETTİ

Carnival Cruise Line’nın Miami ve Port Canaveral`dan Aralık 2020`ye kadar olan seferler hariç tüm ABD seferlerini iptal ettiği bildirildi.

HASSAS KORUNACAK ALAN

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve sivil inisiyatiflerin gayretleriyle Doğal Sit Alanı "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilen Yalıkavak Küdür Yarımadası’nın doğal haline kavuşması için başlatılan çalışmalarda sona gelindi.

BELEK VE KADRİYE HALK PLAJLARINDA ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yaz sezonuna kadar tamamlamayı planladığı iki ücretsiz halk plajı için çalışmalarına hız verdi.

TÜRKİYE TURİZM TANITIMINDA YEPYENİ BİR KANAL AÇTI

Türkiye’nin küresel pazarlardaki turizm tanıtımını üstlenen Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA), Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yeni bir dijital kanalı hayata geçirdi.

ANTALYA, TURİZMİ CANLANDIRMAYA HAZIRLANIYOR

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, korona virüsle mücadele sürecinin ardından Antalya turizmini canlandırmak için sektör temsilcilerininde bulunduğu Video Konferans Sistemi (VKS) ile toplantı yaptı. Dijital tanıtımın ön plana alınması vurgulanan toplantıda, geçen sene Antalya’ya gelen 16 Milyon turiste mesaj ve mektup gönderileceği ve Antalya’nın #SunAndMore sloganıyla tanıtılacağı belirtildi.