MERSİN DENİZİNDE KİRLİLİĞE YER YOK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, deniz kirliliğine geçit vermiyor.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN: ROBOTİK KODLAMADA BÜYÜK BİR ATILIM YAŞAYACAĞIZ

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra ilçe başkanlarını makamında konuk etti.

TEKNOLOJİ YATAĞA GİRDİ

Geçmişten günümüze değişim gösteren yataklar ve sektör, teknolojik gelişmelere paralel olarak kendini güncelliyor. Otlardan doldurulan döşeklerden yün döşeklere, sünger yataklardan günümüz teknolojik yataklarına evrilen sektör, ergonomi, hammadde ve bileşenlere odaklanmış durumda. Sektörün önemli oyuncularından Bambi Yatak, son teknolojiyle donatılmış üretim parkurunda günde 800 adet yatak üreterek sektörün yükünü omuzladığını kanıtlıyor.

SİMSOFT KÖPRÜÜSTÜ SİMÜLATÖRÜNE TÜRK LOYDU GÜVENCESİ

Simülasyon sistemleri, askeri yazılımlar ve ciddi oyun uygulamaları ile ilgili bugüne kadar pek çok önemli projeye imza atan Simsoft’un geliştirdiği yerli ve milli üretim olan Köprüüstü Simülatörü KUSİM-1, Türk Loydu Tip Onay Kuralları çerçevesinde sertifikalandı

ACER SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARDI

Acer; Tayvanlı Yulon Group ve alt kuruluşları olan otomobil markası Luxgen ve otomotiv elektronik teçhizat sağlayıcısı HAITEC işbirliğiyle hayata geçirdiği konsept araçla yapay zeka (AI) ve otonom sürüş teknolojisine dair vizyonunu paylaştı.