TOBB NEFES KREDİSİ DENİZCİLERE NEFES VERECEK

28.04.2020 12:08 TOBB NEFES KREDİSİ DENİZCİLERE NEFES VERECEK İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin, COVİD-19 salgınının ekonomideki etkilerine karşı Kredi Garanti Fonu desteği ile başlattığı “TOBB Nefes Kredisi”nin deniz taşımacılığı ve deniz turizminde faaliyet gösteren Deniz Ticaret Odası üyesi küçük işletmelere nefes olacağını söyledi.

Hükümetin açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında işletmelere parasal kaynak, vergi erteleme ve istihdamın korunmasına yönelik destekler verildiğini hatırlatan Öztürk, yüzde 7.50 gibi çok uygun faizli, 2020 yılında ana para ve faiz ödemesiz TOBB Nefes Kredisi ile 6 milyar liranın üzerinde tutarda bir kredinin işletmelere aktarılacağını söyledi. Öztürk, “Önümüzdeki günlerde daha fazla bankanın katılımı ile genişlemesi öngörülen Nefes Kredisi, TOBB’a bağlı tüm oda ve borsaların elbirliği ile gerçekleşecek. 2018 cirosu 3 milyon lirayı geçmeyen tüm üyelerimiz kredi kullanabilecek. Krediden faydalanmak isteyen üyeler, odalara gelmeden e-belge olarak da belgelerini alabilecek. Salgın nedeniyle işleri azalan denizciliğin 48 alt sektöründeki üyelerimiz bu destek ile hem can suyuna kavuşacaklar hem de moral kazanacaklar. En zor zamanlarda bizlerin yanında olan TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.


Etiketler: İMEAK Deniz Ticaret Odası - İzmir - Yusuf Öztürk - TOBB - covid19 - deniz - turizm - haber - sektör - güncel - gündem - haberler

Diğer GÜNDEMDEKİ HABERLER haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 170

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.