HAVUZDA KIYASIYA YARIŞ

30.05.2019 15:23 HAVUZDA KIYASIYA YARIŞ Türkiye`de bir ilk olan ve bu sene dördüncüsü düzenlenen “Sarıyer Belediyesi Liselerarası Havuzda Eğlenceli Kano Yarışları” SARFİT Tesisleri’nde gerçekleşti.

Türkiye’de ilk kez 2016 yılında Sarıyer Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Havuzda Eğlenceli Kano Yarışları’nın dördüncüsü SARFİT Spor Tesisleri’nde yapıldı. Gerçekleşen dördüncü yarışta heyecan dolu anlar yaşandı. Sarıyer genelindeki 6 okuldan toplam 150 öğrenci birincilik için ter döktü. Programa katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman gençlerin heyecanına ortak oldu. Etkinlikte Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi Öğrencisi, aynı zamanda Sekronize Su Balesi Türkiye Şampiyonu Milli Sporcu Azra Gülmez’de bir gösteri gerçekleştirdi. Günün sonunda yarışmaya katılan takımlara kupa, madalya, t-shirt hediye edilirken, dereceye girenlere ise SARFİT’te ücretsiz faydalanma imkanı sunuldu.

KIRAN KIRANA YARIŞ

Kıran kırana geçen yarışları genç kızlar kategorisinde; Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi B Takımı dördüncü, Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi A Takımı üçüncü, Mustafa Kemal Atatürk Lisesi A Takımı ikinci, Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi B Takımı birinci oldu. Genç erkekler kategorisinde ise; Mustafa Kemal Atatürk Lisesi A Takımı dördüncü, Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi B Takımı üçüncü, Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi B Takımı ikinci olurken birincilik ipini Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi A Takımı göğüsledi.

ÖDÜLLERİNE KAVUŞTULAR

Düzenlenen törende dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman ile Sarıyer Belediyesi Spor İşleri Müdürü Sibel Akı Helvacıoğlu’nun elinden aldı.


Etiketler: istanbul - sarıyer - kano - havuz - sarfit - sarıyer belediyesi - haber - spor - güncel - gündem

Diğer GÜNDEMDEKİ HABERLER haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 272

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.