Bakan Karaismailoğlu, Azerbaycan`ın Ankara Büyükelçisini kabul etti.

10.09.2020 00:00 Bakan Karaismailoğlu, Azerbaycan`ın Ankara Büyükelçisini kabul etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Azerbaycan`ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’i makamında kabul etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Azerbaycan`ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’i makamında kabul etti. 

Karaismailoğlu, Koronavirüs salgını döneminde Türkiye ile Azerbaycan`ın büyük bir dayanışma örneği gösterdiğini belirterek, iki kardeş devletin bu küresel salgınla mücadeleden başarıyla çıkacağını söyledi.

Bakan Karaismailoğlu’nun makamında gerçekleşen görüşmede Karaismailoğlu, iki ülkenin koronavirüs döneminde hem ekonomik hem de sosyal anlamda önemli işbirlikleri gerçekleştirdiğini belirterek, kardeş ülke Azerbaycan ile olan ilişkilerin daha da geliştirilmesi amacıyla çalışmaların devam ettiğini söyledi. 

Karaismailoğlu, Bakanlık olarak mevcut ulaştırma koridorlarında işlerliğinin daha da geliştirilmesi yönünde olanakları da masaya yatırdıklarını söyledi. 

Azerbaycan`ın Ankara Büyükelçisi İbrahim ise, hem Azerbaycan hem Türkiye’nin, iki kardeş devlet olarak koronavirüs salgını sınavından şimdiye kadar başarıyla çıktığını ifade etti.


Etiketler: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu - Azerbaycan`ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’i makamında kabul etti. Karaismailoğlu - Koronavirüs salgını döneminde Türkiye ile Azerbaycan`ın büyük bir dayanışma örneği gösterdiğini belirterek - iki kardeş devletin bu küresel salgınla mücadeleden başarıyla çıkacağını söyledi. Bakan Karaismailoğlu’nun makamında gerçekleşen görüşmede Karaismailoğlu - iki ülkenin koronavirüs döneminde hem ekonomik hem de sosyal anlamda önemli işbirlikleri gerçekleştirdiğini belirterek - kardeş ülke Azerbaycan ile olan ilişkilerin daha da geliştirilmesi amacıyla çalışmaların devam ettiğini söyledi. Karaismailoğlu - Bakanlık olarak mevcut ulaştırma koridorlarında işlerliğinin daha da geliştirilmesi yönünde olanakları da masaya yatırdıklarını söyledi. Azerbaycan`ın Ankara Büyükelçisi İbrahim ise - hem Azerbaycan hem Türkiye’nin - iki kardeş devlet olarak koronavirüs salgını sınavından şimdiye kadar başarıyla çıktığını ifade etti.

Diğer GÜNDEMDEKİ HABERLER haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 307

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.