ANTALYA’ DA, ALANYA ULTRA MARATON TANITIMI YAPILDI

07.03.2017 09:35 ANTALYA’ DA, ALANYA ULTRA MARATON TANITIMI YAPILDI Alanya Ultra Maraton 25-26 Mart 2017 tarihinde Alanya Belediyesi ana sponsorluğunda ilk kez gerçekleştirilecek. Antalya’da gerçekleştirilen 12. Runatolia Maratonu’nda Alanya Ultra Maratonu tanıtımı yapıldı.

Antalya’da 05 Mart’ta gerçekleştirilen ve 11800 kişinin kayıt olduğu, 8000 kişinin koştuğu 12. Runatolia Maratonu’nda Alanya Ultra Maraton olarak yer alındı. Organizasyon koordinatörü Ahmet Arslan; “Türkiye’nin ikinci en büyük katılımlı koşu etkinliğinde 2 gün yer alan Alanya Ultra Maraton’un ve Alanya’nın tanıtımını yaptık, birçok sporcuyu Alanya Ultra Maraton’a ve Alanya’ya davet ettik. İlk kez gerçekleştirilecek Alanya Ultra Maraton’u maksimum sayıda sporcuya ulaştırarak, bilinirliğimizi arttırmak ve sporcuların yoğun katılımı ile gerçekleştirmek istiyoruz. “dedi.

ALANYA ULTRA MARATON 25-26 MART

Alanya Ultra Maraton 25-26 Mart 2017 tarihinde Alanya Belediyesi ana sponsorluğunda ilk kez gerçekleştirilecek. Organizasyon, içerisinde yer alan 64 km’lik Alanya Ultra Maraton, 42 km’lik Taurus Dağ Maratonu, 20 Km’lik Keykubat Dağ Koşusu, 5 Km’lik Alaiye Halk Koşusu ve 3 km’lik Takım Bayrak Yarışları ile her kesimden ve her seviyeden sporculara hitap ediyor. Her seviyeden sporcuları yarıştırmayı ve doğa ile buluşturmayı, unutulmaya yüz tutmuş tarihi yerleri ve patikaları koşarak keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyor. Şu ana kadar yerli ve yabancı 150’den fazla sporcunun kayıt yaptırdığı organizasyonda 64 km, 42 km ve 20 km mesafelerinde birçok elit sporcu mücadele edecek.

Alanya Ultra Maraton’a katılabilmek için kayıtlar yarış tarihinden 1 hafta öncesine kadar devam edecektir. Katılmak ve ‘Yörüklerin İzinde Torosların Zirvesine’ sloganı ile gerçekleştirilecek bu organizasyonda mücadele etmek için www.alanyaultra.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 


Etiketler: Alanya - Antalya - spor - maraton - haber - güncel - gündem -

Diğer GÜNDEMDEKİ HABERLER haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 449

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.