ÜÇÜNCÜ SONDAJ GEMİSİ İNGİLTERE`DEN GELİYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye`nin üçüncü sondaj gemisinin İngiltere`den alındığını ve birkaç hafta içinde Türkiye`de olacağını bildirdi.

KÜDÜR DOĞAL HALİNE DÖNÜYOR

Resmi Gazete`de, Küdür Yarımadasının Doğal Sit Alanı "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesini ardından Bodrum Belediyesi ekipleri harekete geçti. Bölgede bulunan beach clublarla ilgili çalışmalar başladı.

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMBET’TE DEVAM ETTİ

“Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla düzenlenen ve bu yıl Yalıçiftlik koyundan başlatılan Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizliği etkinliği Gümbet koyunda devam etti.

BODRUM`DA GÖRKEMLİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum tarihinin en büyük alt yapı yatırım hamlesini başlattı. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen temel atma töreni ile alt yapı çalışmalarının ilk etabı olan 160 kilometrelik kanalizasyon hattının ilk kazması vuruldu.

BODRUM’DA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİNE İLK KEZ SAHİL GÜVENLİK EKİBİ DE KATILDI

Bodrum Belediyesi’nin “Denize en çok MAVİ yakışır” sloganıyla başlattığı deniz dibi temizlik çalışmalarının bu yılki etabı Yalıçiftlik Koyunda başladı. Etkinliğe katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yoğun çabalar sonrasında “kesin korunacak hassas alan” olarak tescil edilen Küdür Koyu’nda da en kısa sürede benzer bir etkinliğin düzenleneceğini açıkladı.