UZMAR`DAN İKİ TATBİKAT BİRDEN

28.08.2020 00:00 UZMAR`DAN İKİ TATBİKAT BİRDEN UZMAR, aynı günde içerisinde iki tatbikat gerçekleştirdi

UZMAR Denizcilik koordinasyonunda Aliağa Nemrut Koyu’nda NEMPORT, BATILİMAN, İDÇ, EGEÇELİK ve LİKİDGAZ ile ortak deniz kirliliği acil müdahale tatbikatı gerçekleştirildi.

Aynı gün içerisinde yine UZMAR koordinatörlüğünde Nemrut Körfezi’nde bulunan ALPET Altınbaş Petrol Şamandıra Tesisi adına da deniz kirliliğine müdahale tatbikatı yapıldı.

Her iki ayrı tatbikat ile UZMAR’ın ve kıyı tesislerinin olası deniz kirliliği acil durumlarına karşı müdahale kabiliyetleri test edildi.

Tatbikatlarda senaryo kirlilikler bariyerlerle kontrol altına alınarak skimmerlar (yağ toplayıcı) vasıtasıyla toplandı. Tatbikatlar, depolama tanklarına alınan senaryo kirlilik lisanslı atık alım bertaraf tesislerine gönderilmesiyle sona erdi.

Aliağa Nemrut Koyu’nda acil müdahale hizmetlerini sürdüren UZMAR ile bölgedeki kıyı tesisleri arasındaki işbirliği, iletişim ve koordinasyonun çok iyi düzeyde olduğu, bölgede yaşanabilecek deniz kirliliği acil durumlarına hazırlıklı olma ve müdahale bakımından imkan ve kabiliyetlerin yeterliliği bu tatbikat ile bir kez daha test edildi.


Etiketler: UZMAR - aynı günde içerisinde iki tatbikat gerçekleştirdi

Diğer DENİZCİLİK haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 79

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.