KILAVUZ KAPTANLAR HAFTASI BAŞLADI

27.05.2019 16:35 KILAVUZ KAPTANLAR HAFTASI BAŞLADI Kılavuz Kaptanlar Haftası, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Beylerbeyi yerleşkesinde düzenlenen törenle başladı.

27-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlediğimiz "Kılavuz Kaptanlar Haftası ve Meslek Şehitlerini Anma Töreni" , 27 Mayıs günü TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Beylerbeyi Yerleşkesi`nde düzenlenen ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Sayın Durmuş Ünüvar , İstanbul Liman Başkanı Sayın Muhammet Erdoğan, İMEAK DTO Başkanı Sayın Tamer Kıran , Sivil Toplum Kuruluşu değerli başkan ve temsilcileri ile Kılavuz Kaptanların katıldığı törenle başladı.

Törende Ulu Önder Atatürk , silah arkadaşları , meslek şehitleri için yapılan saygı duruşu ve  İstiklâl Marşı`nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Kaptan Muhammer Arslantürk yaptı. Daha sonra sırası ile İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı ve TKKD Onursal Üyesi Sayın Tamer Kıran ve TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Sayın Durmuş Ünüvar, Kılavuz Kaptanlar Haftası ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirdiler. Törene , dernek başkanımız Kaptan Muhammer Arslantürk`ün 24 Aralık 2018 tarihinde geçirmiş olduğu çarmıh kazasında kendisini kurtaran bot personeline Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Sayın Durmuş Ünüvar tarafından verilen plaketler ile devam edildi.

Meslek şehitleri anısına denize çelenk bırakılmasının ardından "Mavi Vatanda Kılavuzluk" sergi açılışı yapıldı. Türk Kılavuz Kaptanlar haftası 28 Mayıs 2019 tarihinde iftar organizasyonu , 29 Mayıs 2019 tarihinde Bağlarbaşı Kültür Merkezinde yapılacak olan "Kılavuz Kaptan ve İnsan Faktörü" konulu panel ve 30-31 Mayıs 2019 tarihlerinde "KTÜ , RTE Üniversitesi ve TC Ordu Üniversiteleri"nde yapılacak Mesleki Tanıtım Günleri ile devam edecek.


Etiketler: kılavuz kaptanlar - denizcilik - sektör - sektör güncel - haber - imeak dto - denizcilik haber -

Diğer DENİZCİLİK haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 122

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.